Двері до секретної аудіовітальні — в Cпільноті The Ukrainians або за покликанням: https://bit.ly/3y4uRmb
У десятому епізоді ми говоримо про тих, кого Росія намагалася скасувати. Найпростіший приклад — Розстріляне Відродження. Зупиняємося на постаті Миколи Зерова. Проте, ми про нього знаємо, ми його читаємо, ми ним захоплюємося — тож росії це не вдалося.
Микола Зеров — також і професор, педагог, перекладач, теоретик перекладу, критик, історик літератури. А наша розмова — про поета і поезію, про коло київських неокласиків, які були друзями, колегами і однодумцями. Говоримо про локуси, у яких працювала ця спільнота, зокрема про романтику співтворчості у селі Баришівка, яку ніжно називали «Болотяна Лукроза». А ще про Київ, якому вони присвячували вірші. Згадуємо про любовний трикутник за участі В. Домонтовича, про поета Рильського й художника Нарбута. У нашій розмові багато світла й радості попри те, що загине Микола Зеров в урочищі Сандармох від російської кулі. Зеров мав задум створити антологію 101 сонета — від найдавніших до сучасних, мав амбіції продовжити переклади античних авторів, але цьому не судилося статися, бо так вирішило КДБ. Словом, розмова про скасування Росії й російські політики заборони триває.
Recommended list:
- Вірші Миколи Зерова, які ми читаємо у епізоді: «Самоозначення» (із циклу «ARS POETICA»), «Київ з лівого берега» (із циклу «КИЇВ»), «LUCROSA» («АЛЕКСАНДРІЙСЬКІ ВІРШІ»)
- Відео літературознавиці Ярини Цимбал «Микола Зеров. Українська література в іменах»
- «Повість про Миколу Зерова» професора Володимира Панченка — книжка про Київ 1920-х років, мистецьке середовище та життєву долю Миколи Зерова
- Презентація книжки «Повість про Миколу Зерова» професора Володимира Панченка 5.Стаття Володимира Панченка «Сон далекої Еллади…». Феномен «Болотяної Лукрози» 1920–1923 років
- «Микола Зеров. Вибране» і антологія «Київські неокласики» видавництва «Смолоскип»
- «Віктор Петров. Листи до Софії Зерової» видавництва «Дух і Літера»
- Тамара Гундорова: «Інтелектуал – не той, хто може говорити про все, це той, хто говорить про головні речі»