Двері до секретної аудіовітальні, де Настя та Богдана говорять про те, чи можемо ми вважати «ВІА Гру» українським гуртом— в Cпільноті The Ukrainians або за покликанням: https://bit.ly/3NnBg0j.
В одинадцятому епізоді наша аудіовітальня наповнюється живописом і платівками, красивезними альбомами та портретами митців різних епох й національностей.
А ми говоримо про те, як повернути вкрадене Росією – мистецтво, наративи, історію, літуратуру. Що повертати потрібно, а від чого ми можемо відмовитися? Як маркувати митців «наш» чи «не наш» і чи буде такий поділ коректним? Головна ідея в тому, що кожен з нас важливий і може змінити ситуацію на своєму місці: дослідженням контекстів, твітами та мейлами. Адже як процес «віднайдення», так і процес «повернення» — це довга битва.
Recommended list:
- Пісня «Мальви» Жадана і Собак, увімкнена з виховною і просвітницькою метою.
- Державна інституція, що опікується українським мистецтвом за кордоном — Український інститут.
- Інтервʼю директора Українського інституту Володимира Шейка
- Новина про те, що картина Деґа змінила свою назву тут.
- Книжки видавництва «Родовід» про спірні постаті: «Олександра Екстер», «Олександр Архипенко: візія і тяглість», «Українські мистці Парижа: 1900-1939», «Казимир Малевич. Київський період 1928-1930»
- Лекції від «Культурного проєкту» про теорії Казимира Малевича: «Київські лекції Малевича. Реконструкція».
- Подія в рамках Міжнародного форуму культурної дипломатії «Постколоніалізм та міжкультурні зв‘язки: реапропріація чи спільна культурна спадщина» за участі Тетяни Філевської, Тамари Гундорової, Мейхіл Фаулер.
- Книжка про Київ, який нас примушували забути — «Київ: Провідник» (за редакцією Федора Ернста).
Close reading: у наступному епізоді обговоримо повість Миколи Гоголя«Тарас Бульба» — твір українського (і не інакше) письменника, якого ми не дамо привласнити Росії.